شخصی سازی Digital

چاپ دیجیتال

card-digital

چاپ تصاویر تمام رنگی یا تک رنگ جهت کارت‌هایی که نیاز به چاپ عکس یا درج اطلاعات به صورت اختصاصی برای هر فرد دارند مانند کارت‌های شناسایی، عضویت و حضور و غیاب توسط پرینترهای مخصوص کارت‌های PVC به دو شیوه‌ی مستقیم (Direct) و غیرمستقیم (Indirect/Retransfer) انجام می‌شود. در پرینتر‌هایی که از روش مستقیم استفاده می‌کنند رنگ از روی ریبون رنگی (چهار رنگ CMYK) توسط هد مستقیماً به روی سطح کارت منتقل شده و سپس توسط یک پوشش بی‌رنگ به نام اُورلی (Overlay) محافظت می‌شود، در صورتی که در پرینترهای روش غیر‌مستقیم رنگ‌ها توسط هدِ پرینتر به روی یک لایه‌ی بی‌رنگ (ریبون اُورلی) منتقل شده و سپس این لایه به روی کارت لمینیت می‌شود. در صورت نیاز به پوشش‌ امنیتی هولوگرام، پرینت لایه‌ی هولوگرام به وسیله‌ی یک ریبون مستقل انجام می‌گردد. لازم به ذکر است که کیفیت و ماندگاری تصاویر در روش غیر مستقیم نسبت به روش مستقیم بالاتر است و هزینه‌ی بالاتری نیز دارد.

گاهی برای صرف هزینه‌ی کم‌تر می‌توان کارت را به نحوی طراحی نمود که یک سمت کارت تمام رنگی و سمت دیگر تک رنگ باشد و یا از تلفیق دو شیوه‌ی چاپ افست تک کارت و چاپ دیجیتال بهره گرفت به نحوی که اطلاعات ثابت با دستگاه چاپ افست تک کارت و اطلاعات متغیر با پرینتر چاپ شود.

واحد شخصی سازی گلچین رسانه هوشمند با در اختیار داشتن کارت پرینترهای مستقیم و غیر مستقیم به ارائه خدمات چاپ دیجیتال کارت با کیفیت مناسب در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌پردازد.