نرم افزاروفاداری مشتری

sevomتعریف : صاحبنظران فن بازاریابی و کارشناسان مباحث و فنون ارتباط با مشتریان ، مفهوم وفاداری را به این شکل تعریف می کند: “حفظ تعهد عمیق به خرید مجدد یا انتخاب مجدد محصول یا خدمات، به طور مستمر در آینده، به رغم اینکه تاثیرات موقعیتی و تلاشهای بازاریابی، به صورت بالقوه می تواند باعث تغییر در رفتار مشتری شود”  . که درتکمیل  این نظریه متخصصین براین باورند که رضایت مشتری از سه طریق به افزایش درآمد و سود منجر می شود. ۱- تکرار خرید مشتری ۲- خرید کالای جدید و ۳- خرید کالا توسط مشتریان جدیدی که توسط مشتریان راضی به کالا تمایل پیدا کرده اند. به عبارت دیگر باید گفت  امروزه در کشورهای صنعتی فنون و اصول ارتباط با مشتریان در سرلوحه برنامه های بازاریابی و مباحث مرتبط با آن قرار گرفته است و برهمین اساس امروزه دیگر هیچ تولیدکننده و عرضه کننده خدمات و کالا نه تنها  به فروش یک بار به مشتری نمی اندیشد بلکه اورا حامی سازمان خود میخواند و با همین دیگاه آنرا مهمترین ابزار و راه کار توسعه بازار و افزایش فروش خود تعریف نموده و لذا تمام سعی خودرا در حمایت و پشتیبانی او خواهد نمود.
سیاست و برنامه های مختلف “وفاداری مشتریان”  یکی از جدیدترین روشها و کاراترین اقدامات در راهکارهای نیم قرن اخیر می باشد که که توسط شرکتهای و سازمانهای بزرگ و کوچک و معتبر دنیا در سیستم های فروش  و بازرایابی درحال استفاده می‎باشد و اجرای موفق این برنامه بهترین ضمن افزایش بهره وری و کارایی های مراکز و بنگاه های اقتصادی ، کمک شایانی به تجمیع و بدست آوردن انبوهی از اطلاعات در مورد مشتریان است که با داشتن این اطلاعات و آمار بعنوان سرمایه استراتژیک ، هر سازمان و شرکتی قادر است تا با تحلیل و تهیه گزارشات مدیریتی سطح بالا با توجه به شاخص‎های بدست آمده از داده هایی بدست آمده از مشتریان ، امکان برنامه ریزی جامع و تدوین چشم اندازها و برنامه های راهبردی با کمتری انحراف و بالاترین ضریب موفقیت را برای خود بوجود خواهد آورد.

sevom1قابلیت‎های این نرم‎افزار را می‎توان در دو بخش شرکت و دارندگان کارت‎ها مورد بررسی قرار داد:

شرکت:

صدور کارت‎های امتیازی/اعتباری مغناطیسی طبقه‏بندی شده اختصاصی با طرح و لوگوی اختصاصی

صدور کارت‎های هدیه با قابلیت افزایش شارژ (۲۰%)

اختصاص امتیاز در هربار ثبت نام/خرید و تبدیل اتوماتیک آن به اعتبار در خرید بعدی بر اساس نوع کارت

مدیریت اختصاصی امتیاز/اعتبار بر اساس پنل مخصوص اینترنتی

وجود پنل اختصاصی مدیریت اطلاعات مشتریان بر روی اینترنت

تهیه گزارش‎های دوره‎ای آماری از تخصیص امتیازها/اعتبارهای مشتریان با استفاده از پنل اختصاصی

ارسال مشتریان به سوی سایر بنگاه‎های اقتصادی توسط کارت و ایجاد منافع مشترک در اثر رفتار خرید آنها در سایر بنگاه‎ها و ارزشمندتر کردن کارت

ایجاد بانک اطلاعات اختصاصی از مراجعین که می‎توان با کمک آن؛

اطلاعات سنی/جنسینی/ میزان استفاده از کارت/ منطقه سکونت و … مشتریان را طبقه‎بندی کرد.

تبلیغات و اطلاع‎رسانی متمرکز و هدفمند برای اعضا با استفاده از اطلاعات آنها انجام داد.

گزارش مختلف از مراجعه/خریدها با توجه به مبالغ ثبت شده تهیه نمود

اعضاء را بر اساس ویژگی‎های دموگرافیک آنها طبقه بندی نمود.

تحقیق بازار، نظرسنجی و یا مسابقه بر اساس SMS انجام داد.

جوایزی بر اساس میزان و یا تعداد مراجعه (وفاداری) اختصاص و یا قرعه‎کشی در میان آنها انجام داد.