مصرف سالیانه ۲۵۰هزارتن کاغذ

۲۹ شهریور ۱۳۹۵
master_admin
3526 مشاهده

به گزارش آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران، محمودرضا برازش مدیرکل دفتر امور چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: تاکنون ۴۷ عنوان کتاب به رشته تحریر درآورده‌ام که ۵ عنوان آن با عناوینی نظیر آشنایی با پکن، شانگهای، گوانجو و دهلی به نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران رسیده است.

وی اضافه کرد: این کتابها در قالب مجموعه آثار آشنایی با کشورها و شهرهای جهان به نگارش درآمده است که از سوی انتشارات «آفتاب هشتم» منتشر شده‌اند.
برازش درباره انگیزه نگارش این کتاب‌ها عنوان می‌کند: اوایل دهه هشتاد به یکی از شهرهای اروپایی سفر کرده‌ام، در آن زمان هر چقدر به دنبال کتاب درباره آشنایی ایرانیان با آن شهر مربوطه پرداختم چیزی نیافتم به همین منظور به این فکر افتادم که اطلاعات شهرها و سایر کشورها را به زبان فارسی به نگارش درآورم.
وی افزود: در گذشته یک اثر را به نگارش درآوردم که سپس به یک گروه پژوهشی ۱۵ نفره تبدیل شدیم که تاکنون نیز ۴۷ کتاب در این راستا منتشر شده است که ۲۵ عنوان آن درباره مجموعه آشنایی با کشورهای جهان، ۱۱ عنوان آشنایی با شهرهای جهان و تعدادی کتاب نیز در قطع پالتویی درباره آشنایی مخاطبان با شهرهای جهان و برخی از شهرهای ایران است که شهر مشهد را به عنوان تبرک چندی پیش منتشر و روانه بازار نشر کرده‌ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *