ایجاد امنیت در هولوگرام توسط المان امنیتی

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۵
master_admin
4334 مشاهده

ایجاد امنیت در هولوگرام توسط تکنیک های امنیتی خاص شامل دی متالایز کردن، چاپ اطلاعات متغیر، چاپ UV و فویل های مخصوص تخریب شونده
جدا از ویژگی های عمومی امنیتی هولوگرام های سه بعدی و ضمانت بالای ضدجعل بودن آن، و حتی طراحی های خاص امنیتی آشکار و پنهان (انواع میکروتکست ها، گیلوش ها، تصاویر و متون پنهان و …)، می توان از راه های دیگری نیز امنیت هولوگرام را اضافه کرد.
این تکنیک ها به طور خلاصه به شکل زیر دسته بندی می شوند:

۱٫ Demetalization/دی متالایز کردن
پاکسازی تمام یا بخشی از لایه متال(فلزی) فویل هولوگرام ، توسط ماشین های خاص و با دقت بالا، دی متالایز کردن می گویند. در واقع طرح مورد نظر از فویل هولوگرام ازبین می رود و فیلم شفاف حامل آن در بخش های دی متال شده، باقی می ماند. این ویژگی امنیتی مضاعف پس از تولید هولوگرام ایجاد می شود که جذابیت بصری را نیز به همراه خواهد داشت.
از این نوع هولوگرام عموما در حفظ و حراست اسناد و مدارک استفاده می شود.

۲٫ Tamper Evident/ تخریب شونده
هولوگرام های تخریب شونده یا ابطال شونده که بار ها در مطالب و محصولات به آن ها اشاره شده اند، در اصل دارای فویل متفاوتی نسبت به هولوگرام های عادی هستند و زیر لایه های متفاوت، با طرح های مختلف دارند. که این طرح ها می تواند سفارشی یا طرح های موجود و پیش فرض هر تولید کننده باشد. بدیهی است که طرح سفارشی برای زیر لایه اختصاصی، هزینه ای بالاتر را در بر خواهد داشت. منظور از طرح در این بحث، طرح تخریب شونده ی هولوگرام می باشد و نه طرح گرافیکی ظاهری هولوگرام.
این نوع هولوگرام ها برای پلمپ انواع پاکت و بسته بندی در حفاظت از برند کاربرد دارد.             دانلودفایل  

 

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *